Ani OKAmih to nevidí až tak čierno

Po polroku sa o čitateľskú priazeň opäť uchádza časopis nevidiacich pre vidiacich OKAmih. S podporou Ministerstva kultúry SR vychádza v strede pastelkového týždňa vložený v týždenníku Život, v elektronickej podobe si ho môžete prečítať na našej stránke v časti Publikácie.

Fotografia: Titulka prvého tohtoročného čísla časopisu OKAmih

Čo prináša ďalšie vydanie?

Titulná strana aj rozsiahly priestor čísla patrí ambasádorke aktuálneho ročníka našej verejnej zbierky Adele Vinczeovej. V interview prezradila, ako vníma tmu, či si dokáže predstaviť moderovanie bez zrakovej kontroly, či vie požiadať o pomoc, ale aj oveľa viac. Opäť nahliadneme do portfólia sociálnych služieb, ktoré naša organizácia poskytuje ľuďom so zrakovým postihnutím, a prostredníctvom reportáže vás pozveme na zrakovú terapiu do Banskej Bystrice. Ján Cesnek, člen Predsedníctva ÚNSS, otvorene porozprával o svojom živote so zrakovým postihnutím aj o tom, čo mu vzalo a čo, naopak, dalo, Michal Herceg o tom, ako vyraďuje knihy zo svojej knižnice, ale dozviete sa aj to, čo prestáva byť medzi nevidiacimi a slabozrakými ľuďmi tabu. Svoj priestor však dostali aj naše základné organizácie, ktoré sa popýšili nápaditými aktivitami, ktoré absolvovali v prvom polroku, Úrad ÚNSS, ktorý avizuje spustenie ďalšej série meraní zrakových parametrov v rámci programu Zdravé oči už v škôlke. V školskom roku 2018/ 2019 sa chystáme na 20 tisíc slovenských škôlkarov! Či sa u nich nerozvíja tupozrakosť, škuľavosť, astigmatizmus či iná očná porucha. A viete, že maratónci pobežia aj pre nás? Čítajte OKAmih a zistíte, že charitatívny výťažok októbrového Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach rozdelia usporiadatelia medzi 3 mimovládne organizácie. Jednou z nich bude naše Krajské stredisko Košice.

Stránky časopisu nevidiacich pre vidiacich toho ale ponúkajú oveľa viac. Presvedčte sa sami! Všetky čísla nájdete pod hlavičkou OKAmih v sekcii Publikácie.